هزینه های زندگی در دبی

امروزه دبی به یکی از شهر های پر طرفدار در بین ایرانیان برای ثبت شرکت و در نتیجه دریافت اقامت امارات تبدیل شده است.

قبل ازانتخاب امارات به عنوان کشور مقصد برای دریافت اقامت، بهتر است هزینه های اولیه زندگی در این کشور را بدانید تا اقامت بهتری در این کشور داشته باشید.

شهر زیبای دبی در چند دهه اخیر، پذیرای ایرانیان زیادی بوده است. ویژگی‌هایی مانند: عدم وجود مالیات بر درآمد، امنیت بالا، نبود جرم و جنایت، امکان اقامت در دبی با ثبت شرکت و … تنها چند مورد از عواملی است که باعث شده زندگی این شهر تا این اندازه نزد ایرانیان محبوب شود. همچنین مطابق با جدیدترین آمارها، بیشتر مهاجران و گردشگران در را ایرانیان تشکیل می‌دهند. بنابراین وقتی در این شهر هستید، کمتر احساس غربت و دوری از وطن را احساس می‌کنید.

افرادی که قصد مهاجرت به امارات و سکونت در بهترین شهر این کشور را دارند، مایل هستند برآورد صحیح و روشنی از هزینه زندگی در دبی به تومان داشته باشند، تا با مدیریت و برنامه‌ریزی، بودجه خود را کنترل کنند. مهم ترین هزینه‌های بودن در امارات شامل هزینه تهیه مسکن، هزینه خورد و خوراک، بهداشت و درمان، حمل و نقل، تحصیل و … است.

هزینه مسکن در دبی :

امروزه دبی با عنوان گران ترین شهر خاورمیانه رشد چشم گیری در زمینه املاک داشته است. البته این شهر با کمبود زمین مواجه است که این مشکلات منجر به بالا بودن هزینه مسکن در این شهر شده است. قبل از اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت این کشور حتما هزینه مسکن را بررسی کنید. در واقع بیشترین «هزینه زندگی در دبی» برای مسکن مصرف می‌شود و پس از آن تحصیل، غذا و حمل و نقل در اولویت‌های بعد قرار می‌گیرند البته به طور کلی هزینه خرید و اجاره املاک در مناطق مختلف دبی متفاوت است شما می‌توانید بر اساس بودجه اقتصادی که در اختیار دارید انتخابی مناسب و مقرون به صرفه داشته باشید.

هزینه خورد و خوراک در دبی :

بعد از مسکن، خورد و خوراک و تغذیه بیشترین هزینه را برای زندگی در دبی دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر های امارات در کنار خلیج فارس دسترسی خوبی به غذاهایی دریایی دارید همچنین با داشتن پیشرفته ترین تکنولوژی در تولید محصولات کشاورزی و تجارت کسترده مواد غذایی در سطح جهان هزینه خود رو خوراک مناسبتر میشود.

شهر دبی دارای رستوران های لوکس و مجلل است که اشپزهای حاذق را از سرتاسر دنیا به سمت خود جذب کرده است. اگر بودجه لازم برای ریخت و پاش کردن را ندارید بهتر است به دنبال رستوران هایی با قیمت مناسبتر و کیفیت خوب باشید.

هزینه رفت و امد در دبی:

یکی از عوامل مهم در زندگی در دبی حمل و نقل است. امارات یکی از قطب های تجاری در سطح جهان است که قوانین گمرکی اسانی دارد. وجود این دو عامل کنار یکدیگر باعث شده است هزینه های حمل و نقل در این کشور مقرون به صرفه تر باشد

هزینه های پوشاک:

یکی از نیاز های اولیه هر انسانی تهیه پوشاک و لباس است. امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که در آن مراکز خرید بسیاری ساخته شده و بهترین برندهای جهانی در آن شعبه‌های خود را دایر کرده‌اند. با توجه به اینکه کدام مرکز خرید را جهت خرید پوشاک خود انتخاب کنید هزینه پوشاک شما در ماه متفاوت خواهد بود.

سخن پایانی :

در ابتدا، کشور امارات و شهر دبی به عنوان یکی از شهرهای گران قیمت در منطقه خلیج فارس معروف هستند. اما، باید به این نکته توجه داشت که این کشور امکانات و فرصت‌های فراوانی در زمینه‌های تحصیلی و سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد که به شما اجازه پیشرفت و توسعه را می‌دهد. در نتیجه، ارزش دریافت اقامت در این کشور به دلیل این شرایط بسیار بالا می‌باشد.