یکی از عوامل جذابیت دریافت اقامت دبی  برای افراد در اقصی نقاط جهان مالیات صفر این کشور میباشد، با توجه به اینکه کشور امارات در حوزه نفت پیشرفت بسیار زیادی داشته است همین موضوع موجب شده است که این کشور از نظر افتصادی غنی باشد.

کشور امارات برای رفاه شهروندان خود از دریافت مالیات صرف نظر کرده است البته لازم به ذکر است که مالیات هایی مانند مالیاتت بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیم، مالیات بر اجاره، مالیات و بر گردشگری و مالیات املاک باید پرداخت شود که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این نوع مالیات ارائه خواهد شد همچنین علاوه بر این یک نوع مالیات شرکتی در امارات وجود دارد که به صورت کامل در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم.

مالیات غیر مستقیم:

جالب است بدانید سلامت شهروندان امارات برای دولت این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، به هیمن دلیل بر روی محصولاتی که مضر هستند مانند نوشیدنی های گازدار دار، نوشیدنی های انرژی زا، سیگار های الکترونیک، تنباکو مالیاات غیر مستقیم در نظر گرفته شده است برای مثال شما رد حین خرید نوشابه های گازدار 50% مالیات پرداخت میکنید.

مالیات بر اجاره:

پرداخت مالیات بر اجاره در مناطق مختلف متفاوت است و افراد متناسب با محل زندگی خود مالیات پرداخت میکنند، با توجه به اینکه مکن است برای برخی افراد هزینه نسبتا بالایی باشد میتوانند این هزینه را در چقد قسط و به صورت ماهانه پرداخت کنند.

مالیات گردشگری:

باتوجه به اینکه امارات و مخصوصا دبی مقصد مسافران زیادی از کشور های مختلف است، وجود مالیات گردشگری میتواند پشتونه بسیار مناسبی برای این کشور باشد. این مالیات برای تمام بخش هایی که با گردشگری در ارتباط هستند مانند محل های اسکان گردشگران شامل مشود البته باید به این نکته اشاره کنیم که این مالیات در قسمت های مختلف این کشور از جمله دبی، ابوظبی و … متفاوت است. نرخ مالیات دبی به عنوان شهر پر گردشگر دبی را در ادامه ذکر میکنیم :

هزینه اتاق 10%

هزینه خدمات 10%

هزینه شهرداری 10%

هزینه گردشگری 6%

قوانین مالیاتی امارات:

توجه به این نکته اهمیت زیادی دارد که با وجود نرخ مالیاات صفر در امارات، برخی استثنائات وجود دارد که باید با انها اشنا باشید. بر اساس قوانین حاجی الخور معاون وزیر دارایی حال حاضر، افراد از طریق مشاغال مختلف از جمله املاک، ساخت و ساز، سرمایه گذاری و … پرداخت شامل حال انها نخواهد شد. در این میان بر اساس قوانین تصویب شده از نرخ مالیات امارات و حمایت از کسب و کارهای کوچک، سود حاصل از فعالیت شرکت های این کشور باید با نرخ مالیات قانونی 9درصد سنجیده شده و مبلغی تا حدود 37500 درهم به دولت پرداخت شود.

سوالات متداول :

ایا حین کار در امارات باید مالیات پرداخت کرد؟
پرداخت 9درصد مالیات برای افرادی شامل میشود که سود امور خود را از طریق کار با کشور امارات بدست می اورند

اگر در امارات شرکتی داشته باشید ولی در امارات زندگی نکنیم بازهم مشمول مالیات خواهیم شد ؟

بله حتی اگر شرکت شما سودی هم نداشته باشد ملزم هستید به صورت سالانه اظهارنامه مالیاتی تکمیل و ارائه کنید.